Praktyk NLP – kurs zaawansowany

Ukończyłeś Praktyka i chcesz dalej zgłębiać metody NLP?

Już 9 września rozpoczynamy kolejną edycję zaawansowanego kursu Praktyk NLP.

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu?

 • poznasz nieświadome strategie przetwarzania informacji, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu się i motywowaniu, szczególnie przydatne rekruterom poszukującym osób najlepiej odpowiadających wymogom stanowiska, menedżerom pragnącym lepiej  zarządzać swoim zespołem, handlowcom i osobom odpowiedzialnym za kontakt z klientem, poszukującym klucza do skutecznej komunikacji, terapeutom, coachom wspierających rozwój swoich klientów oraz wszystkim osobom, które pragną lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie, które pozwolą Ci jeszcze efektywniej radzić sobie w trudnych sytuacjach, będących źródłem napięcia, stresu i lęku a także przezwyciężać fobie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki poprzez czerpanie informacji zwrotnej z porażek w życiu osobistym i zawodowym.

Podczas zajęć poznasz narzędzia umożliwiające diagnozę problemu, zestaw technik usprawniających uczenie się i działanie oraz wdrażanie nowo poznanych umiejętności.

Kurs jest adresowany do wszystkich, którzy chcą kontynuować zgłębianie praktycznej wiedzy na temat skutecznego rozwiązywania problemów i realizacji celów, oraz posiąść dodatkowe, zaawansowane umiejętności w tym zakresie. Jest on naturalną kontynuacją szkolenia Praktyk NLP (poziom podstawowy) i wraz z nim przygotowuje do dalszego „stopnia wtajemniczenia”, jakim jest kurs Mistrz Praktyk NLP (NLP Master Practitioner).

Uwaga: przy dokonaniu zapisu do 7 lipca otrzymasz 500 PLN rabatu!*

*promocja jest dostępna dla absolwentów kursu Praktyk NLP w Polskim Instytucie NLP oraz uczestników, którzy dokonają zapisu na edycję letnią kursu Praktyk NLP. Promocja nie łączy się z innymi promocjami oferowanymi przez Polski Instytut NLP.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Praktyk NLP już we wrześniu – zapisz się na kurs lub dołącz do szkoły psychoterapii NLPt

Zapraszamy na jesienną edycję kursu Praktyk NLP, która rozpocznie się już 9.09. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
 • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
 • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
 • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
 • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
 • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
 • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
 • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
 • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
 • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Praktyk NLP to również kurs wchodzący w skład Studium NLPt – jeśli chcesz rozpocząć edukację w zawodzie psychoterapeuty, to najlepsza okazja, żeby dołączyć do naszego studium. Więcej informacji o Studium NLPt znajdziesz na stronie: http://nlpt.edu.pl

 

Mistrz NLP – edycja 19 – startujemy 20.01.2018r.

Zapraszamy na kurs Mistrz Praktyk NLP. Podczas 190 godzin szkolenia będziemy zarówno rozwijać koncepcje i modele znane z Praktyka NLP, jak i poznawać zupełnie nowe. Przede wszystkim uczymy pracować z coraz głębszymi poziomami funkcjonowania: przekonaniami, wartościami i tożsamością. Poznasz:

 • model linii czasu (time-line) – rozbudowane narzędzie do pracy zarówno z zachowaniami, jak i przekonaniami, nawet bardzo głębokimi i nieświadomymi,
 • modelowanie – podstawę NLP, dzięki której będziesz mógł tworzyć własne modele i techniki,
 • techniki pracy z przekonaniami i wartościami – czyli czynnikami mającymi ogromny wpływ na motywacje i podejmowane działania,
 • metody pracy z tożsamością – integrowanie, odkrywanie nowych jej aspektów, zmianę spojrzenia na role, w które codziennie wchodzisz i które mniej bądź bardziej akceptujesz.

Mistrz NLP to przede wszystkim wędrówka w głąb siebie, okazja do lepszego zrozumienia swojego umysłu. To również doskonały zbiór narzędzi dla osób, które zajmują się profesjonalną pomocą – psychologów, psychoterapeutów, coachów.

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Skończyłeś Praktyka NLP? Kurs zaawansowany czeka

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu? 

 • poznasz meta-programy – nieświadome strategie, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu i motywowaniu się,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki.
Zapraszamy wszystkich Praktyków NLP, najbliższy kurs startuje już 04.02.17

Zapraszamy do lektury nowego wpisu na Blogu Polskiego Instytutu NLP pt.: „Terapeutyczny trening grupowy jako dynamiczna metoda samorozwoju”

Polecamy lekturę nowego wpisu na blogu PINLP

Trening grupowy to uniwersalna metoda rozwiązywania problemów, rozwijania inteligencji emocjonalnej i kompetencji społecznych, doskonalenia komunikacji w działaniu, modelowania dokonującego się w kontekście grupy. Siła jej działania jest wzmocniona potencjałem grupy jako współpracującego systemu. Trening grupowy jest zalecany każdemu, kto jest zainteresowany samodoskonaleniem, a nieodzowny dla osób zajmujących się profesjonalną pomocą i rozwojem, pracujących zarówno z jednostkami, jak też z grupami i zespołami.

Polecamy Studium Coachingu MLC – edycja jesień 2018

Polecamy udział w jesiennej edycji Studium Coachingu MLC.
Jednym z niewielu w Polsce kursów, które mogą się pochwalić 10 letnią obecnością na rynku. I niewątpliwie jedynym, w którego kadrze znajdziecie aż 5 akredytowanych przez Izbę Coachingu superwizorów.

A co więcej?

– ponad 200 godzin szkolenia,

– superwizja i mentoring w cenie,

– wsparcie merytoryczne po zakończeniu kursu, a także spotkania w ramach Klubu Coacha MLC,

– nastawienie na rozumienie i zdolność prowadzenia procesu, a zatem skuteczny coaching,

– i wiele, wiele  więcej.

Start już 27.10!

Do 3.09 obowiązuje cena promocyjna: 10.000,- PLN (zamiast 14.500,- PLN).

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

2 września zapraszamy na seminarium: „Psychoterapia osób z rozpoznaniem psychozy i innych głębokich zaburzeń”

Seminarium zapoznaje z podstawowymi zasadami prowadzenia psychoterapii w przypadku głębszych zaburzeń. Jej przebieg i charakter różni się pod wieloma względami od psychoterapii realizowanej z pozostałymi pacjentami. Inaczej przebiega też proces terapeutyczny oraz rozwija się innego rodzaju relacja terapeuta-pacjent. Zastosowanie poszczególnych metod terapeutycznych wymaga w tym przypadku również specjalnego przygotowania i posiada znacznie więcej ograniczeń. Szczególne znaczenie ma tutaj również współpraca z lekarzami. Czy w takim razie psychoterapia pacjentów z rozpoznaniem psychozy i pokrewnych zaburzeń w ogóle jest możliwa? A jeśli tak, co konkretnie ma robić psychoterapeuta? Na te pytania odpowiada właśnie nasze seminarium

Cena regularna: 690,- zł

Cena w przedpłacie do 15.08.2018: 615,- zł

Cena promocyjna do 15.07.2018: 540,- zł

Dla absolwentów kursów Polskiego Instytutu NLP obowiązuje zniżka w wysokości 10% od aktualnie obowiązującej ceny !

Zapisy: biuro@econlp.com

15 czerwca zapraszamy na inspirujący warsztat „NLP w pigułce” prowadzony przez Benedykta Peczko!

Jeśli chcesz poznać NLP, zapraszamy na jednodniowe szkolenie „NLP w pigułce”, które poprowadzi Benedykt Peczko. Sprawdź, jak się skutecznie komunikować i zarządzać swoimi emocjami.

Ponadto opowiemy o głównych założeniach metody, o jej historii. Rozprawimy się także z najpopularniejszymi mitami na temat NLP.

Szczegóły znajdziesz na naszej stronie.

Zapraszamy do udziału w zajęciach pt. „Zintegrowane pole NLP” z inspiracji R. Diltsa, które poprowadzi Benedykt Peczko 1 września 2018r.

Poszczególne metody NLP są zwykle przystosowane do rozwiązywania jednej kategorii problemów i w większości przypadków ich działanie ma charakter „punktowy”, wpływa na wybrany aspekt problemu czy rozwoju osoby.

Natomiast zintegrowane pole NLP obejmuje wieloaspektowość i złożoność ludzkiego funkcjonowania. Jeśli pojedynczą klasyczną technikę NLP porównalibyśmy do prostej lunety o mniejszej czy większej średnicy soczewki, to zintegrowane pole NLP jest jak szerokokątny teleskop Hubble’a, pozwalający widzieć o wiele szersze spektrum nieba i o wiele większe głębie kosmosu. Zintegrowane pole NLP pozwala wprowadzać rozległe pozytywne zmiany w ramach jednej interwencji. Zmiany te dotyczą przede wszystkim poziomu tożsamości, ale też przekonań, i w efekcie zachowań i emocji.

Warsztat „Zintegrowane pole NLP” ma na celu praktyczne zapoznanie uczestników z zaliczaną do nowej generacji NLP konceptualizacją zintegrowanego pola NLP autorstwa R. Diltsa oraz wariantami pracy z wykorzystaniem tego modelu, jego wielorakimi możliwościami zastosowania.

Dla absolwentów naszych kursów 10% rabatu od aktualnie obowiązującej ceny.

Cena regularna: 750,- zł

Cena w przedpłacie do 15.08.2018: 675,- zł

Cena promocyjna do 15.07.2018: 600,- zł

Cena promocyjna przy zapisie dwóch osób wynosi 600,- zł od osoby.

Zapisy: biuro@econlp.com

Nowy wywiad Benedykta Peczko w czerwcowym „Zwierciadle”

Już się ukazał numer czerwcowy, a w nim rozmowa Renaty Dziurdzikowskiej-Arendt z Benedyktem Peczko  na temat „Kim jest syn, a kim córka?”. W tekście omawiane są podobieństwa i różnice sytuacji, w których znajdują się ojcowie, gdy rodzi im się syn oraz gdy rodzi się córka. Jest tu mowa o możliwych pułapkach wychowawczych i jak sobie z nimi radzić. Podane są przykłady, które mogą być inspiracją dla każdego rodzica.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy przeprowadzonej z Benedyktem Peczko na temat rozwoju. Neuro-plastyczność mózgu.

Rozmowa dotyczy m.in. tego, że rozwój osobisty może trwać do końca życia, jeśli tylko będziemy stymulować potencjał, jaki posiadamy. Możemy to robić na różne sposoby, najlepiej łącznie. Aktywność fizyczna, dbałość o relacje, odkrywanie i realizacja swoich pasji – to niektóre tematy pojawiające się w rozmowie. Są one dyskutowane jako elementy składające się na tzw. „neuroplastyczność kierowaną”, czyli świadome i celowe wykorzystywanie zdolności systemu nerwowego do ciągłego wzbogacania swoich sieci neuronalnych. Na poziomie subiektywnym odpowiada temu stałe podnoszenie jakości swojego życia.

Nagranie jest bezpłatne i dostępne jest tutaj.

 

Praktyk NLP – 59 kompaktowa edycja letnia

Zapraszamy na kolejny kurs Praktyk NLP: 59 kompaktowa edycja letnia. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie.Kurs ten rozwija i poszerza perspektywy w życiu zawodowym i osobistym. Uczy efektywnego modelu komunikowania się oraz technik umożliwiających rozwój umiejętności pomocnych w biznesie, profesjonalnej pomocy i samorozwoju. Rozpoczęcie: 6 sierpnia 2018r.

Sprawdź szczegóły.

Polecamy 10 maja otwarte spotkanie Klubu Coacha MLC

Polecamy udział w otwartym spotkaniu Klubu Coacha MLC, które odbędzie się 10 maja w godzinach 18.00-20.00
Temat spotkania, które poprowadzi Krzysztof Pawlik to: Realia praktyki coachingowej w korporacji międzynarodowej”.

Rola coacha wewnętrznego a rola coacha zewnętrznego. Kiedy coaching a kiedy i gdzie narzędzia coachingowe? Coaching zespołu wewnątrz korporacji.

Zapisy: biuro@ccinnovation.pl

Polecamy szkolenia dla coachów i przedstawicieli działów HR

Polecamy czerwcowe szkolenia z zakresu coachingu w podejściu MLC. Szkolenia prowadzą doświadczeni praktycy coachingu, akredytowani coachowie i superwizorzy Izby Coachingu: dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik oraz mgr Piotr Pawłowski.

02-03.06.2018 Seminarium: Projekt coachingu w organizacji, kontrakt, zasady etyczne  – coachom, którzy chcą skutecznie realizować takie projekty coachingowe, oraz przedstawicielom działów HR, którzy opiekują się tymi projektami,  dedykujemy niniejsze szkolenie, poparte ponad 25 latami doświadczenia w pracy na rzecz organizacji i 20 latami doświadczenia w realizacji projektów coachingowych w firmach. Szczegóły znaleźć można tutaj.

15-17.06.2018 Warsztat: Coaching zespołu  polecamy tym, którzy chcą nauczyć się jak budować efektywne zespoły oraz zapobiegać konfliktom. Program, którego uczymy, sprawdził się w praktyce współpracy z zespołami w organizacjach. Szczegóły można znaleźć tutaj.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w letniej edycji Studium Coachingu MLC organizowanej przez firmę CC Innovation

Studium Coachingu MLC jest kompleksowym szkoleniem certyfikacyjnym. Ma za zadanie przygotować uczestników do samodzielnego prowadzenia coachingu odnoszącego się do wszystkich poziomów funkcjonowania osoby, uwzględniając uwarunkowania systemów, których jest częścią (np. organizacji czy rodziny), zarówno w kontekście osobistym, jak i zawodowym, w pracy z jednostkami i zespołami.

Program jest akredytowany przez Izbę Coachingu i zgodny z wymaganiami akredytacyjnymi ICF.

Edycja letnia to zajęcia odbywające się w okresie od 20 czerwca 2018 r. do 28 września 2018 r.: 172 godziny szkolenia plus minimum 22 godziny praktyki w roli coacha.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na dzień otwarty: 17 maja 2018 o godz. 17.00.
Miejsce: ul. Niedzielskiego 2E lok 12, Warszawa.

Zgłoszenia na Studium Coachingu MLC, zgłoszenia na dzień otwarty, oraz wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres: biuro@ccinnovation.pl

Tylko do 20 maja obowiązuje atrakcyjna, niższa cena: 10 000 zł

Więcej o edycji letniej Studium Coachingu MLC.

Nowy wywiad Benedykta Peczko w kwietniowym „Zwierciadle”

W numerze kwietniowym magazynu „Zwierciadło” ukazał się kolejny wywiad z Benedyktem Peczko pt. „Pieniądze między nami”. Dotyczy miejsca, jakie w związku zajmują pieniądze. W jaki sposób stają się przyczyną kłótni i nieporozumień? W jakich celach w związku są wykorzystywane – jako wzmocnienie pozycji, poczucia własnej wartości, a może do szantażu emocjonalnego? W jaki sposób odmienne przekonania partnerów na temat pieniędzy oraz ich spuścizna rodzinna na ten temat wpływają na stopień porozumienia lub jego brak? Jak konstruktywnie komunikować się na temat pieniędzy? To niektóre z zagadnień poruszanych w wywiadzie.

20 kwietnia zapraszamy na inspirujący warsztat „NLP w pigułce” prowadzony przez Benedykta Peczko!

Jeśli chcesz poznać NLP, zapraszamy na jednodniowe szkolenie „NLP w pigułce”, które poprowadzi Benedykt Peczko. Sprawdź, jak się skutecznie komunikować i zarządzać swoimi emocjami.

Ponadto opowiemy o głównych założeniach metody, o jej historii. Rozprawimy się także z najpopularniejszymi mitami na temat NLP.

Szczegóły znajdziesz na naszej stronie.

Już 28.04.2018r. rozpocznie się 59 edycja kursu Praktyk NLP. Kierownikiem kursu Praktyk NLP jest Benedykt Peczko

Co Cię czeka na kursie?
130 godzin intensywnego i inspirującego treningu, a w tym: praca nad swoimi emocjami, wyznaczaniem i realizowaniem celów, skuteczne budowanie relacji, odkrywanie ukrytych zasobów i podnoszenie codziennej skuteczności.

Polecamy kurs szczególnie dla liderów, menedżerów, coachów.

Co jest dla nas ważne?
– Praktyka – ponad 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia,
– Etyka
– Profesjonalizm
– Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.

Sprawdź szczegóły i zapisz się.

Zapraszamy!

Polecamy 12 kwietnia otwarte spotkanie Klubu Coacha MLC

Polecamy otwarte spotkanie Klubu Coacha MLC, które odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 17.00-19.00
Tematem spotkania, które poprowadzi Benedykt Peczko będzie: „Coaching osobisty w praktyce”.

O ile indywidualny coaching biznesowy skupia się na celach klienta w kontekście jego pracy, z uwzględnieniem celów organizacji, to coaching osobisty może obejmować szerokie spektrum tematów dotyczących własnego rozwoju. Odmienny może być również przebieg procesu takiego coachingu i mogą pojawiać się w nim zjawiska, z którymi coach powinien umieć sobie radzić. Na przykład większą rolę może tu spełniać relacyjny aspekt pomagania, ekologia zmiany obejmuje zazwyczaj wielorakie aspekty życia klienta, a nie tylko pracę itd. Spotkanie będzie poświęcone m.in. odpowiedziom, na co szczególnie zwracać uwagę w coachingu osobistym, jak zachować granicę pomiędzy coachingiem a innymi formami wsparcia, jak konstruktywnie spożytkować kryzysy i „opór ” w coachingu osobistym oraz im podobne.

Prosimy o zgłoszenia na adres biuro@ccinnovation.pl

 

Polecamy 6 marca otwarte spotkanie Klubu Coacha MLC

Serdecznie zapraszamy 6 marca o godzinie 17.00 na otwarte spotkanie Klubu Coacha MLC. Tematem spotkania, które poprowadzi Jan Jędrzejczyk będzie „Siła woli – mity, fakty, narzędzia. Jak wzmocnić swoją siłę woli? Najnowsze badania i ich zastosowanie w coachingu”

Siła woli pozwala nam opierać się pokusom i dzięki temu osiągać nasze długoterminowe cele. Jest to także fenomen od lat badany przez psychologów, jednak w ostatnich latach rozumienie siły woli w psychologii diametralnie się zmieniło. Powstały nowe jej koncepcje, które wskazują, jak możemy skutecznie ją wzmacniać. Na wykładzie zostaną omówione zarówno dominujące przez ostatnie lata, jak i najnowsze badania nad siłą woli i sposoby przełożenia ich na praktykę coachingu. Przedstawione zostaną także konkretne metody o udowodnionej skuteczności, które usprawniają dążenie do celów.


Zapisy: biuro@ccinnovation.pl