Skończyłeś Praktyka NLP? Kurs zaawansowany czeka

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu? 

 • poznasz meta-programy – nieświadome strategie, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu i motywowaniu się,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki.
Zapraszamy wszystkich Praktyków NLP, najbliższy kurs startuje już 04.02.17

Zapraszamy na konferencję „Pogranicza coachingu i psychoterapii ”

22.04.2017 odbędzie się konferencja „Pogranicza coachingu i psychoterapii” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Progres Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.  Z przyjemnością informujemy, że wśród prelegentów znalazły się osoby związane ze Studium Neurolingwistycznej . Psychoterapii Polskiego Instytutu NLP, coachowie, a także psychoterapeuci pracujący w podejściu neurolingwistycznej psychoterapii:

 • dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik z wystąpieniem „Coaching a psychoterapia – podobieństwa i różnice”,

 • mgr Jan Jędrzejczyk z wystąpieniem  „Motywacja w coachingu i psychoterapii”.

Jak piszą organizatorzy:

Konferencja „Pogranicza coachingu i psychoterapii” dedykowana jest szerzeniu rzetelnej wiedzy na temat obu form pomocy. Chcemy nakreślić podobieństwa i różnice oraz zaprezentować zagadnienia etyczne związane z wykonywaniem obu zawodów.

Wydarzenie odbędzie się w sali balowej Pałacu Tyszkiewiczów Potockich w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 32.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zarejestrować się można korzystając z formularza google.

Wakacyjna edycja Praktyka NLP

Praktyk NLP Lato 2017

Wakacje to czas kojarzony z odpoczynkiem, ale jest to również dokonały okres na zadbanie o swój rozwój.

Proponujemy Ci wakacyjną edycję kursu Praktyk NLP.
Jest to specjalna, zblokowana i bardziej intensywna wersja szkolenia, złożona z trzech zjazdów-bloków (dwa czterodniowe i jeden pięciodniowy, które odbędą się w lipcu.
Jeśli jesteś ambitny i po kursie Praktyk NLP chcesz poszerzyć wiedzę, możesz zapisać się również na jesienną edycję Praktyka Zaawansowanego.
Terminy i cenniki znajdziesz tutaj:

Polecamy! Letnia edycja Studium Coachingu MLC

Wszystkim osobom chcącym zacząć pracować jako profesjonalni coachowie polecamy letnią edycję Studium Coachingu MLC.

Czego można się spodziewać?
– duża dawka bardzo skondensowanej wiedzy (3 zjazdy po 6 dni + 1 dwudniowy),
– rzetelna wiedza, program oparty na dorobku nowoczesnej psychologii i ponad 20 letnim doświadczeniu,
– doborowa kadra, pozwalająca poznać coaching od każdej, nawet najbardziej wymagającej strony: akredytowani coachowie i superwizorzy, nauczyciele akademiccy, psycholodzy, menedżerowie, psychoterapeuci, trenerzy biznesu,
– nastawienie na rozumienie coachingu, metody, klienta, roli coacha,
– duża dawka praktycznych technik,
– nauka pracy z klientem indywidualnym i zespołami,
– superwizja i mentoring w cenie.

Start 3.07, do 3.06 obowiązuje cena promocyjna 10.000zł (zamiast 14.500zł)

Szczegóły i zapisy na stronie.

55 edycja Praktyka NLP już na Ciebie czeka! Zaczynamy 08.04

Zapraszamy na kolejną edycję Praktyka NLP. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
 • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
 • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
 • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
 • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
 • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
 • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
 • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
 • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
 • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów.

Zapraszamy!

Podstawy neurolingwistycznej psychoterapii. Wykład otwarty Benedykta Peczko.

Cały czas trwa nabór do Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii.
Wszystkich zainteresowanych neurolingwistyczną psychoterapią zapraszamy na otwarty wykład mgr Benedykta Peczko – dyrektora Polskiego Instytutu NLP i kierownika merytorycznego Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii.
Benedykt Peczko przedstawi podstawy tego, dość jeszcze młodego, podejścia, jego założenia i inspiracje; omówi kierunki rozwoju.
Spotkanie w Polskim Instytucie NLP będzie też doskonałą okazją, żeby porozmawiać
z psychoterapeutą z wieloletnim stażem – o wyzwaniach, blaskach i cieniach tego zawodu.
Wstęp jest wolny. Jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, chęć udziału prosimy zgłaszać mailowo: biuro@econlp.com.
Termin: 8 kwietnia, w godzinach: 9.30-13.00.
Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy o naborze do Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii. To czteroletnie pomagisterskie Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii.
NLPt jest kompleksowym, spójnym podejściem psychoterapeutycznym, u którego podstaw legły modele i metody NLP oraz inspiracje m.in. z takich nurtów jak: psychoterapia systemowa, poznawczo-behawioralna, humanistyczna, czy dorobek Miltona Ericksona.

W oparciu o przepisy Unii Europejskiej zawód psychoterapeuty został otwarty również dla osób nie będących psychologami. Całą potrzebną wiedzę i umiejętności zdobędziesz w trakcie kursu.

Po kursie można ubiegać się o Europejski Certyfikat Psychoterapii (European Certificate of Psychotherapy – ECP) wydawany przez European Association for Psychotherapy (EAP) , honorowany w całej UE.

Naszą jakość potwierdza akredytacja EANLPt (European Association for Neurolinguistic Psychotherapy).

Dowiesz się więcej tutaj.

Mechanizmy psychopatologii – dla coachów

Zapraszamy wszystkich coachów na szkolenie: Mechanizmy psychopatologii i leczenia.
Jest to szkolenie dla psychoterapeutów gościnnie otwarte dla coachów. Zaprezentowana podczas niego wiedza jest istotna dla coachów ze względu na to, że na coaching trafiają również klienci z zaburzeniami psychicznymi.

Szkolenie będzie prowadził mgr Jan Jędrzejczyk, psycholog, psychoterapeuta, Coach MLC, akredytowany coach Izby Coachingu, który o zajęciach mówi tak:
„ Praktycy coachingu pełnymi rękami czerpią z psychologii: zarówno jeśli chodzi o metody i techniki, jak i podporę teoretyczną – rozumienie tego, co dzieje się z klientem w trakcie procesu coachingowego. Najnowsze trendy na świecie coraz mocniej łączą coaching z odkryciami psychologii. W coachingu, jako dziedzinie praktycznej, można znaleźć wiele elementów zaczerpniętych z psychoterapii.Na zajęciach, uczestnicy dowiedzą się, jak powstają zaburzenia psychiczne, jak się je leczy oraz jak postrzega się funkcjonowanie człowieka w głównych podejściach psychoterapeutycznych. Umożliwi to pogłębienie rozumienia procesów psychologicznych mających miejsce także podczas coachingu ”.

Do 31 marca cena promocyjna: 650 zł (zamiast 800 zł)
termin:

8.04.2017 – 14.00 – 18.00 – Mechanizmy psychopatologii cz. 1
9.04.2017 – 10.00 – 14.30 – Mechanizmy psychopatologii cz. 2

Nowy tekst Benedykta Peczko na Blogu Polskiego Instytutu NLP – Wiliam James i jego inspiracje dla NLP – cz.2.

Nowy tekst Benedykta Peczko na Blogu Polskiego Instytutu NLP – Wiliam James i jego inspiracje dla NLP – cz.2.

„Możemy myśleć o naszym temacie głównie za pomocą słów, a możemy też o nim myśleć przede wszystkim za pomocą wyobrażeń wzrokowych lub innych (…)” – \
dostępną wiedzę na temat preferencji zmysłowych w procesie spostrzegania i przetwarzania informacji starał się zintegrować w XIX w. Wiliam James.

A może zostać psychoterapeutą?

Interesuje Cię pomaganie innym? Chciałbyś zajmować się tym profesjonalnie?


Oferujemy czteroletnie pomagisterskie Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii.
NLPt to kompleksowe, spójne podejście psychoterapeutyczne, u którego podstaw legły modele i metody NLP oraz inspiracje m.in. z takich nurtów jak: psychoterapia systemowa, poznawczo-behawioralna, humanistyczna, czy dorobek Miltona Ericksona.

W oparciu o przepisy Unii Europejskiej zawód psychoterapeuty został otwarty również dla osób nie będących psychologami. Całą potrzebną wiedzę i umiejętności zdobędziesz w trakcie kursu.

Po kursie można ubiegać się o Europejski Certyfikat Psychoterapii (European Certificate of Psychotherapy – ECP) wydawany przez European Association for Psychotherapy (EAP) , honorowany w całej UE.

Naszą jakość potwierdza akredytacja EANLPt (European Association for Neurolinguistic Psychotherapy).

Dowiesz się więcej tutaj.