Skończyłeś Praktyka NLP? Kurs zaawansowany czeka

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu? 

 • poznasz meta-programy – nieświadome strategie, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu i motywowaniu się,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki.
Zapraszamy wszystkich Praktyków NLP, najbliższy kurs startuje już 04.02.17

Nowy tekst Benedykta Peczko na Blogu Polskiego Instytutu NLP – model panoramy społecznej i jego zastosowania

Panorama społeczna to autorska koncepcja i metoda rozwinięta przez holenderskiego eksperta NLP, Lucasa Derksa. W najnowszym wpisie Benedykt Peczko przedstawia praktyczne aspekty wykorzystania panoramy społecznej.

Ponadto przypominamy, że wkrótce odbędzie się warsztat z zastosowania tej metody w praktyce:

 

PANORAMA SPOŁECZNA

Edycja 56 lato i edycja 57 jesień Praktyka NLP już na Ciebie czekają!

Zapraszamy na kolejne edycje Praktyka NLP. Edycję letnią zaczynamy 10.07, a jesienną 9.09. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
 • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
 • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
 • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
 • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
 • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
 • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
 • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
 • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
 • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów.

Warsztat „Panorama społeczna”

Serdecznie zapraszamy na warsztat z „Panoramy społecznej”, który poprowadzi Benedykt Peczko. Panorama społeczna to model NLP opracowany przez Lucasa Derksa. Jest to metoda przeznaczona do pracy nad relacjami w których jesteśmy. Pozwala im się przyjrzeć, nabyć większą świadomość ich roli i wpływu na nasze życie, a także korygować, tak, żeby były bardziej konstruktywne. Wszystko to przy wykorzystaniu charakterystycznych dla NLP prostych, skutecznych metod opartych na reprezentacjach zmysłowych. Wśród metod, które niewątpliwie były inspiracją dla tego modelu można wymienić psychoterapię Gestalt i podejście systemowe.
Panorama społeczna to metoda, która jest doskonałym uzupełnieniem warsztatu osób pracujących w charakterze psychoterapeutów i coachów, ale jest przede wszystkich doskonałym narzędziem rozwoju osobistego pozwalającym lepiej radzić sobie w codziennych relacjach.

 

Polecamy! Studium Coachingu MLC

Jeśli chcesz zostać coachem, polecamy Szkołę Coachingu MLC.
Obecnie trwa rekrutacja do dwóch edycji Studium Coachingu MLC.
Wejdź na stronę i sprawdź, która wersja: letnia zblokowana, czy weekendowa jesienna będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia.
Studium Coachingu MLC to:
–  rzetelna wiedza, program oparty na dorobku nowoczesnej psychologii i ponad 20-
letnim doświadczeniu, akredytowany przez IC,
–  doborowa kadra, pozwalająca poznać coaching od każdej, nawet najbardziej wymagającej strony: akredytowani coachowie i superwizorzy, nauczyciele akademiccy, psycholodzy, menedżerowie, psychoterapeuci, trenerzy biznesu,
–  nastawienie na rozumienie coachingu, metody, klienta, roli coacha,
–  duża dawka praktycznych technik,
–  nauka pracy z klientem indywidualnym i zespołami,
–  superwizja i mentoring w cenie.

Odbyła się konferencja „Pogranicza coachingu i psychoterapii ”

22.04.2017 odbyła się konferencja „Pogranicza coachingu i psychoterapii” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Progres Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prelegentami były, między innymi, osoby związane ze Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii Polskiego Instytutu NLP, coachowie, a także psychoterapeuci pracujący w podejściu neurolingwistycznej psychoterapii.

Dla osób, które nie mogły wziąć udziału w wydarzeniu udostępniamy prezentacje, które zostały użyte w trakcie wystąpień:

dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik –  „Coaching a psychoterapia – podobieństwa i różnice”,
mgr Jan Jędrzejczyk –  „Motywacja w coachingu i psychoterapii”.

Wakacyjna edycja Praktyka NLP

Wakacje to czas kojarzony z odpoczynkiem, ale jest to również dokonały okres na zadbanie o swój rozwój.

Proponujemy Ci wakacyjną edycję kursu Praktyk NLP.
Jest to specjalna, zblokowana i bardziej intensywna wersja szkolenia, złożona z trzech zjazdów-bloków (dwa czterodniowe i jeden pięciodniowy, które odbędą się w lipcu.

Jeśli jesteś ambitny i po kursie Praktyk NLP chcesz poszerzyć wiedzę, możesz zapisać się również na jesienną edycję Praktyka Zaawansowanego.

Terminy i cenniki znajdziesz tutaj:

Polecamy! Letnia edycja Studium Coachingu MLC

Wszystkim osobom chcącym zacząć pracować jako profesjonalni coachowie polecamy letnią edycję Studium Coachingu MLC.

Czego można się spodziewać?
– duża dawka bardzo skondensowanej wiedzy (3 zjazdy po 6 dni + 1 dwudniowy),
– rzetelna wiedza, program oparty na dorobku nowoczesnej psychologii i ponad 20 letnim doświadczeniu,
– doborowa kadra, pozwalająca poznać coaching od każdej, nawet najbardziej wymagającej strony: akredytowani coachowie i superwizorzy, nauczyciele akademiccy, psycholodzy, menedżerowie, psychoterapeuci, trenerzy biznesu,
– nastawienie na rozumienie coachingu, metody, klienta, roli coacha,
– duża dawka praktycznych technik,
– nauka pracy z klientem indywidualnym i zespołami,
– superwizja i mentoring w cenie.

Start 3.07, do 3.06 obowiązuje cena promocyjna 10.000zł (zamiast 14.500zł)

Szczegóły i zapisy na stronie.