Praktyk NLP – kurs zaawansowany

Ukończyłeś Praktyka i chcesz dalej zgłębiać metody NLP?

Już 9 września rozpoczynamy kolejną edycję zaawansowanego kursu Praktyk NLP.

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu?

 • poznasz nieświadome strategie przetwarzania informacji, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu się i motywowaniu, szczególnie przydatne rekruterom poszukującym osób najlepiej odpowiadających wymogom stanowiska, menedżerom pragnącym lepiej  zarządzać swoim zespołem, handlowcom i osobom odpowiedzialnym za kontakt z klientem, poszukującym klucza do skutecznej komunikacji, terapeutom, coachom wspierających rozwój swoich klientów oraz wszystkim osobom, które pragną lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie, które pozwolą Ci jeszcze efektywniej radzić sobie w trudnych sytuacjach, będących źródłem napięcia, stresu i lęku a także przezwyciężać fobie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki poprzez czerpanie informacji zwrotnej z porażek w życiu osobistym i zawodowym.

Podczas zajęć poznasz narzędzia umożliwiające diagnozę problemu, zestaw technik usprawniających uczenie się i działanie oraz wdrażanie nowo poznanych umiejętności.

Kurs jest adresowany do wszystkich, którzy chcą kontynuować zgłębianie praktycznej wiedzy na temat skutecznego rozwiązywania problemów i realizacji celów, oraz posiąść dodatkowe, zaawansowane umiejętności w tym zakresie. Jest on naturalną kontynuacją szkolenia Praktyk NLP (poziom podstawowy) i wraz z nim przygotowuje do dalszego „stopnia wtajemniczenia”, jakim jest kurs Mistrz Praktyk NLP (NLP Master Practitioner).

Uwaga: przy dokonaniu zapisu do 7 lipca otrzymasz 500 PLN rabatu!*

*promocja jest dostępna dla absolwentów kursu Praktyk NLP w Polskim Instytucie NLP oraz uczestników, którzy dokonają zapisu na edycję letnią kursu Praktyk NLP. Promocja nie łączy się z innymi promocjami oferowanymi przez Polski Instytut NLP.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Praktyk NLP już we wrześniu – zapisz się na kurs lub dołącz do szkoły psychoterapii NLPt

Zapraszamy na jesienną edycję kursu Praktyk NLP, która rozpocznie się już 9.09. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
 • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
 • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
 • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
 • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
 • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
 • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
 • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
 • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
 • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Praktyk NLP to również kurs wchodzący w skład Studium NLPt – jeśli chcesz rozpocząć edukację w zawodzie psychoterapeuty, to najlepsza okazja, żeby dołączyć do naszego studium. Więcej informacji o Studium NLPt znajdziesz na stronie: http://nlpt.edu.pl

 

Mistrz NLP – edycja 19 – startujemy 20.01.2018r.

Zapraszamy na kurs Mistrz Praktyk NLP. Podczas 190 godzin szkolenia będziemy zarówno rozwijać koncepcje i modele znane z Praktyka NLP, jak i poznawać zupełnie nowe. Przede wszystkim uczymy pracować z coraz głębszymi poziomami funkcjonowania: przekonaniami, wartościami i tożsamością. Poznasz:

 • model linii czasu (time-line) – rozbudowane narzędzie do pracy zarówno z zachowaniami, jak i przekonaniami, nawet bardzo głębokimi i nieświadomymi,
 • modelowanie – podstawę NLP, dzięki której będziesz mógł tworzyć własne modele i techniki,
 • techniki pracy z przekonaniami i wartościami – czyli czynnikami mającymi ogromny wpływ na motywacje i podejmowane działania,
 • metody pracy z tożsamością – integrowanie, odkrywanie nowych jej aspektów, zmianę spojrzenia na role, w które codziennie wchodzisz i które mniej bądź bardziej akceptujesz.

Mistrz NLP to przede wszystkim wędrówka w głąb siebie, okazja do lepszego zrozumienia swojego umysłu. To również doskonały zbiór narzędzi dla osób, które zajmują się profesjonalną pomocą – psychologów, psychoterapeutów, coachów.

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Skończyłeś Praktyka NLP? Kurs zaawansowany czeka

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu? 

 • poznasz meta-programy – nieświadome strategie, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu i motywowaniu się,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki.
Zapraszamy wszystkich Praktyków NLP, najbliższy kurs startuje już 04.02.17

Zapraszamy do udziału w warsztacie „Interwencje kryzysowe”

W dniach 26 – 27.10.2019 odbędzie się organizowany przez nas warsztat pt. „Interwencje kryzysowe”. Wszyscy doświadczamy kryzysów – w mniej lub bardziej ostrej formie – w życiu osobistym, w związkach, w rodzinach, w pracy i w wielu innych kontekstach. Dlatego wiedza na temat naprawczych interwencji w takich przypadkach jest nieodzowna każdemu, a w szczególności wszystkim, którzy zajmują się profesjonalną pomocą, lub którzy w ramach swoich aktywności wchodzą w intensywne relacje z ludźmi. Zajęcia są adresowane do psychologów, psychoterapeutów, coachów, mediatorów i przedstawicieli pokrewnych profesji. Czym są kryzysy, jakie są ich rodzaje, jak im przeciwdziałać, co robić, gdy się pojawią, jak znajdować ich konstruktywne rozwiązania – tym zagadnieniom jest poświęcony warsztat.  Poprowadzi go Małgorzata Wszoła-Dobosz, Certyfikowana Psychoterapeutka NLPt, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie interwencji kryzysowych, m.in. w środowiskach imigrantów z Afryki, Azji i Europy Środkowo-Wschodniej na terenie Wielkiej Brytanii. Oprócz prywatnej praktyki, pracę tego rodzaju wykonywała m.in. z ramienia Rady Miasta Gloucester oraz organizacji pozarządowych.

Cena warsztatu wynosi 700 zł

Cena specjalna dla stałych klientów PINLP nie będących uczestnikami Studium NLPt – 590 zł

Zapraszamy do udziału w psychoterapeutycznej superwizji grupowej

Psychoterapeutyczna superwizja grupowa odbywa się w ramach czwartego roku obecnej edycji Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii, ale jest również dostępna dla absolwentów dawniejszych edycji, którzy potrzebują uzupełnić godziny superwizji wymagane do ubiegania się o Europejski Certyfikat Psychoterapii lub gromadzące godziny rozwoju zawodowego potrzebne do przedłużenia certyfikatu wydanego przez PSNLPt. Mogą z niej skorzystać również inne osoby pozostające w szkoleniu lub prowadzące samodzielną praktykę psychoterapeutyczną.

Terminy zajęć superwizji w roku akademickim 2019/2020:

 1. 5-6.10.2019 (20 godzin)
 2. 7-8.03.2020 (20 godzin)
 3. 23-24.05.2020 (20 godzin)

Koszt jednego dnia superwizji: 300 zł

Oferta specjalna dla stałych klientów PINLP nie uczestniczących w Studium NLPt – 250 zł za jeden dzień

Oferta specjalna dla certyfikowanych absolwentów SNLPt, którzy gromadzą godziny dotyczące doskonalenia zawodowego wymagane do przedłużenia certyfikatów: 200 zł za jeden dzień

Oferta specjalna dla absolwentów SNLPt, którzy uzupełniają godziny superwizji wymagane do ECP (po zaostrzeniu kryteriów w EAP): 150 zł za jeden dzień

Szkoła Coachingu i Pracy z Grupami MLC prowadzi nabór na studia!

 • Chcesz zostać coachem? Wybierz renomowane i kompleksowo uczące coachingu biznesowego i osobistego (life coaching) Studium Coachingu MLC.

Zajęcia zaczynają się 26.10.2019r.

 

 • Chcesz zostać coachem zespołów? Wybierz Studium Coachingu Zespołów MLC. Będziesz potrafić tworzyć programy dopasowane do potrzeb danej firmy: budować zespoły, zwiększać ich efektywność, rozwiązywać konflikty, przeprowadzać przez zmiany.

 

 • Chcesz zostać coachem grup i trenerem? Wybierz Studium Coachingu Grupowego MLC. Będziesz potrafić tworzyć programy szkoleń, warsztatów rozwojowych i łączyć je z indywidualnymi celami coachingowymi uczestników.

 

 

Studia kończą się Certyfikatami – Coacha Zespołów bądź Coacha Grup i Trenera. Wszystko w renomowanym i bogatym podejściu MLC!  

 

Zajęcia trwają od 23.11.2019r. do 07.06.2020r.

 

Trenerzy Szkoły MLC to: doświadczeni praktycy, coachowie akredytowani w IC i ICF, superwizorzy  IC –  Mirosława Huflejt-Łukasik, Piotr Pawłowski, Grzegorz Zawiłowski, Jan Jędrzejczyk, Krzysztof Pawlik.     

 

Sprawdź nasze promocyjne ceny przy wczesnym zapisie!

Dla absolwentów Studium Coachingu MLC w przypadku aplikacji do programów grupowych przewidziana jest promocyjna cena.

 

Więcej informacji na stronie.

Nowy wpis na blobu PINLP

Informujemy o nowym wpisie na blogu: „Czy jesteśmy naszymi mózgami?” Tekst prezentuje autorskie podejście Jeffreya Schwartza i Rebecci Gladding do praktycznego spożytkowania zjawiska neuroplastyczności w celu wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu i dla własnego rozwoju. Osoby zapoznane z NLP odnajdą tam znajome techniki, których zastosowanie jest jednak pokazane w nowy, inspirujący sposób. Zapraszamy do lektury.

Praktyk NLP – 60 edycja

Zapraszamy na jubileuszową edycję kursu Praktyk NLP, która rozpocznie się 19 października 2019 r. Szkolenie zapoznaje z wiedzą i metodami od ponad 40 lat z powodzeniem stosowanymi na całym świecie dla rozwoju osobistego, doskonalenia zawodowego, realizacji celów, osiągania sukcesów i podnoszenia jakości życia. Skuteczniejsze porozumiewanie się, rozwiązywanie konfliktów z innymi i swoich własnych, rozwój kreatywności, pomnażanie i lepsze spożytkowanie swojego potencjału, pozytywny wpływ na swoje stany emocjonalne, skuteczne strategie myślenia i działania – oto niektóre z punktów programu. Z okazji jubileuszu uczestnicy otrzymują w prezencie pakiet dwóch książek z dziedziny NLP. Więcej informacji o kursie znajduje się tutaj.

NLP w pigułce

Już 28 czerwca 2019 r. odbędzie się kolejny warsztat „NLP w pigułce”. Skondensowane zajęcia na temat podstaw NLP. Jeśli chcesz się w praktyce dowiedzieć, czym ono jest i jak działa, oraz w czym może być pomocne dla Ciebie – to dobra okazja, by sprawdzić to bezpośrednio, a nie tylko z książek czy obiegowych opinii. Następnie wakacje będą dobrą okazją do przetestowania poznanych modeli i technik w działaniu. Więcej informacji znajduje się tutaj.

NABÓR DO STUDIUM COACHINGU MLC ROZPOCZĘTY!

Polecamy udziału w jesiennej edycji Studium Coachingu MLC!

Dla kogo?

 • Dla osób, które chcą zostać profesjonalnymi coachami, zyskując kompleksową wiedzę i rzetelne przygotowanie do pracy w tym zawodzie w kontekście osobistym oraz biznesowym.
 • Dla osób już pracujących w organizacji, szczególnie na szczeblach zarządczych, które chcą poszerzyć swój warsztat liderski o nowe kompetencje.

Oferta

 • Ponad 200 godzin praktycznych zajęć.
 • Unikalny program i metodykę, opracowane przez pionierkę coachingu w Polsce – dr hab. Mirosławy Huflejt-Łukasik, posiadającą ponad 25 lat doświadczenia we wspieraniu w rozwoju ludzi i organizacji.
 • Wszechstronne przygotowanie: praca z klientem indywidualnym oraz z zespołem.
 • Indywidualne i grupowe superwizje oraz mentoring w trakcie trwania szkolenia.
 • Wsparcie merytoryczne po zakończeniu kursu.

Atuty

 • Trenerzy Studium to doświadczeni praktycy, superwizorzy akredytowani w Izbie Coachingu.
 • Program Studium został akredytowany w Izbie Coachingu oraz spełnia wymagania szkoleniowe International Coach Federation (ICF).

Przedstawiciele Studium stanowią autorytet na polskim rynku usług rozwojowych i aktywnie wypowiadają się w sprawach, związanych z rozwojem osobistym, jak i biznesowym, w mediach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studium Coachingu MLC, przygotowuje uczestników do samodzielnego prowadzenia coachingu odnoszącego się do wszystkich poziomów funkcjonowania osoby, zespołu czy organizacji.

 • Po zakończeniu szkolenia i pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego, każdy z Absolwentów otrzymuje imienny Certyfikat, uprawniający go do wykonywania zawodu coacha.

Zajęcia trwają od 26.10.2019r. do 29.03.2020r.

DLA 3 PIERWSZYCH OSÓB SPECJALNA CENA 9500 ZŁ

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę,

na fanpage na Facebooku,

profil na LinkedIn.

 

Polecamy warsztat Roberta Diltsa, który odbędzie się w Wiedniu – 31.05 – 2.06.2019 – pt. „Strategies of Genius in Business: Orchestrating Innovation!”

Będą na nim prezentowane najnowsze odkrycia Roberta dotyczące sposobów osiągania sukcesów przez czołowych współczesnych przedsiębiorców, jak Steve Jobs, Richard Branson czy Elon Musk. Osoby, które chciałyby zostać polecone przez Polski Instytut NLP i otrzymać zniżkę za udział w warsztacie, prosimy o kontakt z naszym biurem w celu uzyskania kodu rabatowego. Warto skorzystać z atrakcyjnych przedpłat. Szczegółowe informacje o warsztacie znajdują się tutaj: www.robertdilts.at

Polecamy udział w X Jubileuszowej Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu, która odbędzie się w dniach 27-28.05.2019r.!


Organizatorem wydarzenia jest Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Z przyjemnością informujemy, że w tym roku w Komitecie Naukowym Konferencji zasiada laureatka nagrody „Skrzydła za dbałość o standardy
coachingu”, przyznanej przez środowisko coachów – Stowarzyszenie Coachów Polskich, Izbę Coachingu, ICF, EMCC– dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik!

Link do wydarzenia znajdziesz tutaj.

Zajęcia z psychoterapii grupowej w połączeniu z treningiem rozwoju osobistego

Zapraszamy na zajęcia z psychoterapii grupowej w połączeniu z treningiem rozwoju osobistego. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zajęcia są dostępne dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności społeczne i interpersonalne, poprawić relacje z ludźmi, doskonalić sztukę komunikowania się itp. Jest to także okazja do rozwiązania najbardziej palących problemów osobistych.

Prowadząca: Emilia Gałosz-Suszka, certyfikowana psychoterapeutka posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z jednostkami i grupami.
Terminy zajęć:
9-10 marca
6-7 kwietnia
26-28 kwietnia (2,5 dnia).
Więcej informacji znajduje się tutaj.
Polecamy również wpis na naszym blogu poświęcony psychoterapii grupowej i treningowi oraz związanym z nimi korzyściom i zastosowaniom.

 

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatu „NLP w pigułce”!

Jeśli zastanawiasz się, czym jest NLP? Działa, nie działa, jak działa? Jeśli chcesz wydostać się z matrixu nieporozumień na temat NLP, a zamiast tego otrzymać sprawdzoną, praktyczną wiedzę na jego temat z pierwszej ręki – możesz uzyskać odpowiedzi na te pytania 23 marca w Polskim Instytucie NLP!

 

Uczestnicząc w warsztacie:
– poznasz NLP w rzetelnym i profesjonalnym wydaniu warsztatu rozwoju osobistego
– dowiesz się jak świadomie budować kontakty z ludźmi
– otrzymasz próbkę metod pozwalających łatwo poprawiać swój stan emocjonalny
– odkryjesz jak wyzbyć się codziennych, ograniczających lęków oraz
– jak świadomie kształtować wizerunek i efektywny sposób prezentowania siebie
Termin warsztatu „NLP W PIGUŁCE”: 23 marca 2019 r.
Miejsce: Warszawa
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Polecamy warsztat „Coaching zespołu”

To warsztat  przygotowujący uczestników do profesjonalnej pracy w charakterze coacha zespołu, Nauczysz się jak  budować skuteczne zespoły oraz rozwiązywać konflikty w najbardziej efektywny,  praktyczny sposób.

Dla kogo:

 • Dla coachów, którzy chcą wspierać zespoły w ich rozwoju i potrzebują poszerzyć swój warsztat o nowe kompetencje i narzędzia z tym związane;
 • Dla menedżerów, kierowników i liderów, którzy chcą polepszyć relacje i komunikację ze swoimi zespołami oraz nauczyć się skuteczniej nimi zarządzać.

„Coaching zespołu” to:

 • 28 godzin rzetelnej wiedzy, przekazanej przez wykwalifikowanych praktyków;
 • doświadczenia, dyskusje, symulacje.

Poruszane zagadnienia:

 • zespół jako system;
 • przywództwo i fazy tworzenia się zespołu;
 • rozwiązywanie konfliktów i zwiększanie spójności zespołu w oparciu o wspólną wizję i tożsamość;
 • uwalnianie kreatywności w zespole;
 • perspektywa coacha wewnętrznego i zewnętrznego;
 • i wiele, wiele więcej.

Zajęcia trwają od 15.03.2019r. do 17.03.2019r.

Uwaga: PROMOCYJNA CENA!

Przy zapisie do 15.02: 1.900,- PLN

Przy zapisie do 15.02: 2.100,- PLN

(zamiast 2.700,- PLN)!!!

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Polecamy seminarium: „Projekt coachingu w organizacji, kontrakt, zasady etyczne”

To 14 godzin konkretnej wiedzy realizacji projektu coachingu w organizacji oraz zawierania kontraktu z klientem.

Dla kogo:

 • Dla coachów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z współpracy z klientem w organizacji, poznać proces realizowania projektu w organizacji oraz znaczenie kontraktu oraz zasad etycznych w tym procesie.
 • Dla przedstawicieli działów HR, którzy chcą wiedzieć, jak przygotowywać skuteczne projekty coachingowe w firmie.

Seminarium to odpowiedź na pytania:

 • jak formalnie wdrożyć projekt coachingu w organizacji;
 • jakich wyzwań możesz się spodziewać i jak sobie z nimi radzić;
 • w jakich rolach może występować coach, i jak z nich efektywnie korzystać,
 • jak powinien wyglądać i być zawierany kontrakt z klientem coachingu i umowa firmą;
 • jakich zasad etycznych przestrzegać, by prowadzony proces był skuteczny i bezpieczny dla zaangażowanych stron.

Zajęcia trwają od 23.02.2019r. do 24.02.2019r.

Przy zapisie do 28.01 PROMOCYJNA CENA:

900,- PLN (zamiast 1.200,- PLN)!!!

Więcej szczegółów tutaj.

24 listopada zapraszamy na inspirujący warsztat „NLP w pigułce” prowadzony przez Benedykta Peczko!

Jeśli chcesz poznać NLP, zapraszamy na jednodniowe szkolenie „NLP w pigułce”, które poprowadzi Benedykt Peczko. Sprawdź, jak się skutecznie komunikować i zarządzać swoimi emocjami.

Ponadto opowiemy o głównych założeniach metody, o jej historii. Rozprawimy się także z najpopularniejszymi mitami na temat NLP.

Szczegóły znajdziesz na naszej stronie.

Warsztat pt. „Techniki pracy z diadami i rodzinami” – 13-14.10.2018

Jest on poświęcony sposobom pomagania parom i rodzinom. Zapoznaje z metodami NLP i neurolingwistycznej psychoterapii, które zostały skonstruowane specjalnie w tym celu, lecz nie są częścią programów standardowych kursów. Dlatego w dużym stopniu pozostają nieznane.

Diadą określa się każdą parę osób, które szukają pomocy w ich relacji. Mogą to być zatem partnerzy życiowi, ale też dziecko i rodzic, rodzeństwo, współpracownicy itd. Mało kto wie, że NLP wypracowało zestaw metod, które są przeznaczone do rozwiązywania tego rodzaju problemów nie tylko podczas sesji indywidualnych, ale także w pracy z parami, a nawet większymi systemami. Jak wykorzystywać pozycje percepcji w pracy z dwoma (lub więcej) osobami równocześnie? Na czym polega zmiana zakotwiczeń w parach oraz przeformułowanie dla par? Czym jest metoda meta-zwierciadła w pracy z parami lub „szkoła życzeń”? Są to odrębne techniki NLP, których nie da się zastosować w pracy z jednostkami. Standardowe programy szkoleń w zakresie NLP nie obejmują tego materiału, a większość adeptów NLP nawet nie wie o jego istnieniu. Prezentowany warsztat jest rzadką okazją do poszerzenia swoich umiejętności o unikalne sposoby pracy z dwojgiem (lub więcej) osób równocześnie. Jego uczestnikami mogą być wszystkie osoby profesjonalnie zajmujące się pomaganiem. Coraz częściej na przykład pojawia się temat coachingu realizowanego dla par, podczas gdy większość coachów nie posiada odpowiedniego przygotowania do tego typu pracy, tym bardziej w sposób rozróżniający coaching od terapii par. Dlatego niniejsze zajęcia są adresowane również do nich. Podobnie jak do wszystkich zainteresowanych rozwojem umiejętności radzenia sobie z konfliktami pojawiającymi się w relacjach międzyludzkich, szczególnie w bliskich relacjach.

Prowadzący: Benedykt Peczko

Cena warsztatu – 600,- zł

Oferta specjalna dla absolwentów kursów certyfikacyjnych NLP w naszym Instytucie oraz Studium Coachingu MLC – 490.- zł

Psychoterapia grupowa – grupowy trening rozwojowy, oferty specjalne dla absolwentów Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii i Studium Coachingu MLC

Treningi tego rodzaju są jedną z form doświadczenia własnego (osobistego procesu zmiany i rozwoju), które jest obligatoryjne w przypadku psychoterapeutów. Szkolenia dla coachów, trenerów, mediatorów, mentorów, menedżerów itd. zwykle nie obejmują i nie wymagają tego elementu kształcenia, niemniej jest on wysoce zalecany dla wszystkich, którzy pracują z grupami, zespołami itp. Podobnie dla tych, którzy są członkami grup i zespołów, a chcieliby poprawić swoje w nich funkcjonowanie.

Jak zauważają specjaliści w tej dziedzinie, m.in. z ośrodka Tavistok w Wielkiej Brytanii, we wszelkiego rodzaju organizacjach występuje „ukryta dynamika” dotycząca relacji, komunikacji, nieformalnych ról, faz rozwoju systemów itp. Dynamika ta wywiera bardzo znaczący wpływ na jakość współpracy, a w efekcie na skuteczność działania przedstawicieli i w końcu na wyniki osiągane przez organizację. O ile jednak jej przedstawiciele uzyskują odpowiednie przygotowanie merytoryczne i techniczne potrzebne do wykonywania ich specyficznych zadań, to powszechnie brakuje im odpowiedniej wiedzy i treningu w zakresie radzenia sobie z „ukrytą dynamiką” zawsze, choć z różnym nasileniem obecną w systemach.

Wspomniane treningi są realizowane w ramach Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii, gdzie z powodów formalnych noszą nazwę „psychoterapii grupowej”. Trzeba jednak pamiętać, że jest to tzw. „psychoterapia szkoleniowa”, czyli adresowana nie do pacjentów borykających się z problemami klinicznymi, lecz do profesjonalistów w zakresie wspomagania rozwoju. Niektóre korzyści wynikające dla nich z uczestnictwa we wspomnianych treningach:

 • bezpośrednie doświadczenie własnego procesu zmiany, co pogłębia rozumienie doświadczeń klientów, współpracowników, podwładnych itp.,
 • możliwość przepracowania własnych problemów, ograniczających nie tylko w pracy zawodowej,
 • możliwość wzmacniania swoich zasobów, rozwijania kreatywności, samowiedzy, efektywności osobistej itp.,
 • doskonalenie umiejętności interpersonalnych,
 • praktyczne doświadczenie dynamiki i procesu grupowego – nieocenione dla zrozumienia sposobu funkcjonowania grup i zespołów, zarówno tych, którym pomagamy, jak też tych, których jesteśmy członkami,
 • poznawanie w działaniu technik i stylów pracy z grupą.

Terminy treningów przewidzianych w tym roku akademickim (do wyboru lub w całości):

 1. 9-10.02.2019
 2. 9-10.03.2019
 3. 6-7.04.2019
 4. 26-28.04.2019

Koszt uczestnictwa: 600,- zł za dwudniowy trening.

Specjalna oferta dla absolwentów Studium Coachingu MLC: koszt uczestnictwa wynosi dla Was 400,- zł za dwudniowe zajęcia.

Oferta specjalna dla absolwentów Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii: osoby, które ukończyły już Studium, a potrzebują uzupełnić brakującą ilość doświadczenia własnego, wymaganą do ubiegania się o European Certificate of Psychotherapy, mogą uczestniczyć w wymienionej wyżej psychoterapii grupowej w cenie 300,- zł za dwudniowy trening.

Więcej informacji o tej formie pracy znajduje się na naszym blogu.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem Polskiego Instytutu NLP – nlp@econlp.com.

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego o możliwości skorzystania z tej oferty decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.