Praktyk NLP – kurs zaawansowany

Ukończyłeś Praktyka i chcesz dalej zgłębiać metody NLP?

Już 9 września rozpoczynamy kolejną edycję zaawansowanego kursu Praktyk NLP.

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu?

 • poznasz nieświadome strategie przetwarzania informacji, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu się i motywowaniu, szczególnie przydatne rekruterom poszukującym osób najlepiej odpowiadających wymogom stanowiska, menedżerom pragnącym lepiej  zarządzać swoim zespołem, handlowcom i osobom odpowiedzialnym za kontakt z klientem, poszukującym klucza do skutecznej komunikacji, terapeutom, coachom wspierających rozwój swoich klientów oraz wszystkim osobom, które pragną lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie, które pozwolą Ci jeszcze efektywniej radzić sobie w trudnych sytuacjach, będących źródłem napięcia, stresu i lęku a także przezwyciężać fobie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki poprzez czerpanie informacji zwrotnej z porażek w życiu osobistym i zawodowym.

Podczas zajęć poznasz narzędzia umożliwiające diagnozę problemu, zestaw technik usprawniających uczenie się i działanie oraz wdrażanie nowo poznanych umiejętności.

Kurs jest adresowany do wszystkich, którzy chcą kontynuować zgłębianie praktycznej wiedzy na temat skutecznego rozwiązywania problemów i realizacji celów, oraz posiąść dodatkowe, zaawansowane umiejętności w tym zakresie. Jest on naturalną kontynuacją szkolenia Praktyk NLP (poziom podstawowy) i wraz z nim przygotowuje do dalszego „stopnia wtajemniczenia”, jakim jest kurs Mistrz Praktyk NLP (NLP Master Practitioner).

Uwaga: przy dokonaniu zapisu do 7 lipca otrzymasz 500 PLN rabatu!*

*promocja jest dostępna dla absolwentów kursu Praktyk NLP w Polskim Instytucie NLP oraz uczestników, którzy dokonają zapisu na edycję letnią kursu Praktyk NLP. Promocja nie łączy się z innymi promocjami oferowanymi przez Polski Instytut NLP.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Praktyk NLP już we wrześniu – zapisz się na kurs lub dołącz do szkoły psychoterapii NLPt

Zapraszamy na jesienną edycję kursu Praktyk NLP, która rozpocznie się już 9.09. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
 • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
 • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
 • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
 • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
 • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
 • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
 • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
 • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
 • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Praktyk NLP to również kurs wchodzący w skład Studium NLPt – jeśli chcesz rozpocząć edukację w zawodzie psychoterapeuty, to najlepsza okazja, żeby dołączyć do naszego studium. Więcej informacji o Studium NLPt znajdziesz na stronie: http://nlpt.edu.pl

 

Mistrz NLP – edycja 19 – startujemy 20.01.2018r.

Zapraszamy na kurs Mistrz Praktyk NLP. Podczas 190 godzin szkolenia będziemy zarówno rozwijać koncepcje i modele znane z Praktyka NLP, jak i poznawać zupełnie nowe. Przede wszystkim uczymy pracować z coraz głębszymi poziomami funkcjonowania: przekonaniami, wartościami i tożsamością. Poznasz:

 • model linii czasu (time-line) – rozbudowane narzędzie do pracy zarówno z zachowaniami, jak i przekonaniami, nawet bardzo głębokimi i nieświadomymi,
 • modelowanie – podstawę NLP, dzięki której będziesz mógł tworzyć własne modele i techniki,
 • techniki pracy z przekonaniami i wartościami – czyli czynnikami mającymi ogromny wpływ na motywacje i podejmowane działania,
 • metody pracy z tożsamością – integrowanie, odkrywanie nowych jej aspektów, zmianę spojrzenia na role, w które codziennie wchodzisz i które mniej bądź bardziej akceptujesz.

Mistrz NLP to przede wszystkim wędrówka w głąb siebie, okazja do lepszego zrozumienia swojego umysłu. To również doskonały zbiór narzędzi dla osób, które zajmują się profesjonalną pomocą – psychologów, psychoterapeutów, coachów.

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Skończyłeś Praktyka NLP? Kurs zaawansowany czeka

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu? 

 • poznasz meta-programy – nieświadome strategie, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu i motywowaniu się,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki.
Zapraszamy wszystkich Praktyków NLP, najbliższy kurs startuje już 04.02.17

Nowy wywiad Benedykta Peczko w grudniowym „Zwierciadle”

W grudniowym numerze „Zwierciadła” ukazał się kolejny wywiad z Benedyktem Peczko z cyklu „Czytając mężczyznę”, pt. „Odpętlony”.

Wywiad pt. „Odpętlony” mówi o znaczeniu, jakie ma dla mężczyzny domknięcie poprzedniego związku, gdy zaczyna budować nowy. Wyjaśnia, jak można rozpoznać, czy związek został już rzeczywiście emocjonalnie zakończony, a na ile jesteśmy jeszcze  w okresie żałoby po nim. Daje także wskazówki, jak pomóc sobie w przejściu przez ten ważny okres swojego życia.

Już 17 grudnia zapraszamy na inspirujący warsztat „NLP w pigułce”, który poprowadzi Benedykt Peczko! Zapisz się 1-6 grudnia, a w mikołajkowym prezencie dostaniesz książkę!

Jeśli chcesz poznać NLP, zapraszamy na jednodniowe szkolenie „NLP w pigułce”, które poprowadzi Benedykt Peczko. Sprawdź, jak się skutecznie komunikować i zarządzać swoimi emocjami.

Ponadto opowiemy o głównych założeniach metody, o jej historii. Rozprawimy się także z najpopularniejszymi mitami na temat NLP.

Dla osób, które zapiszą się na warsztat w dniach 1-6 XII w prezencie książka Roberta Diltsa „Sztuka prezentacji i komunikacji z grupami”

Szczegóły znajdziesz na naszej stronie.

 

15 grudnia – DZIEŃ OTWARTY w Polskim Instytucie NLP i wykład „Jak cieszyć się świętami”

Jeśli myślisz o udziale w kursie Praktyk NLP, chcesz nas poznać lub po prostu ciekawi Cię tematyka NLP, zapraszamy na dzień otwarty.

Odbędzie się on 15 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w Warszawie przy ul. Niedzielskiego 2E lok. 12

Po spotkaniu zapraszamy również na bezpłatny wykład Benedykta Peczko „Jak cieszyć się świętami”.

Prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: biuro@econlp.com

Tagged on: dzień otwarty Kurs NLP Neuro-Lingwistyczne Programowanie NLP Polski Instytut NLP Praktyk NLP samorozwój

 

 

58 edycja Praktyka NLP już na Ciebie czeka! Zaczynamy 20.01.2018

Kurs Praktyk NLP to całościowe szkolenie certyfikacyjne, które spełnia wymogi ilościowe i tematyczne International Association for NLP. Kurs rozwija i poszerza perspektywy w życiu zawodowym i osobistym.

Uczy efektywnego modelu komunikowania się oraz technik umożliwiających rozwój umiejętności pomocnych w biznesie, profesjonalnej pomocy i samorozwoju.

Celem kursu jest angażowanie uczestników w realne działanie i przekazanie praktycznych umiejętności z zakresu NLP. Dlatego kurs zawsze odbywa się w małych grupach i w większości składa się z ćwiczeń – grupowych i indywidualnych, dyskusji, demonstracji metod i innych aktywności.

Liczba godzin: 130
Cena: 5200 zł
Cena w przedpłacie: 4900 zł (do 20 grudnia 2017 roku).

Studium Coachingu MLC 2018: szkoła coachingu indywidualnego i zespołu. Start 17 lutego 2018 r.

Studium Coachingu MLC jest kompleksowym szkoleniem certyfikacyjnym, akredytowanym przez Izbę Coachingu. Przygotowuje uczestników do samodzielnego prowadzenia coachingu odnoszącego się do wszystkich poziomów funkcjonowania osoby, uwzględniając uwarunkowania systemów, których jest częścią (np. organizacji, czy rodziny), zarówno w kontekście osobistym, jak i zawodowym, w pracy z jednostkami i zespołami.

Kolejna intensywna edycja Studium Coachingu 2018 trwa od lutego do czerwca 2018. Obejmuje 9 zjazdów, 172 godziny szkolenia i minimum 22 godziny praktyki w roli coacha pod superwizją akredytowanych superwizorów.

Program jest akredytowany przez Izbę Coachingu i zgodny z wymaganiami akredytacyjnymi ICF.

Do 08 stycznia 2018 r. obowiązuje niższa cena!

Zgłoszenia oraz pytania prosimy przesyłać na adres: biuro@ccinnovation.pl

Więcej informacji o Studium znajduje się na stronie.

Kolejny wywiad Benedykta Peczko w „Zwierciadle”

W październikowym numerze „Zwierciadła” ukazał się kolejny wywiad z  Benedyktem Peczko z cyklu „Czytając mężczyznę”, pt.  „Wyjechać czy zostać?”.

Wywiad jest poświęcony dylematom, przed jakimi staje wiele rodzin, gdy mężczyzna wyjeżdża na okresową emigrację zarobkową. Benedykt Peczko omawia plusy i minusy, ryzyko i potencjalne korzyści, a także wskazuje, jak mężczyźni i ich rodziny mogą sobie radzić w takiej sytuacji. Jak troszczyć się o więzi i bliskość mimo rozłąki? Jak się komunikować, także na trudne tematy w takiej sytuacji? Jak radzić sobie z emocjami? Jak wzmacniać „system ochrony więzi”, mimo odległości i natłoku spraw, gdy partnerzy w końcu się spotykają? W rozmowie poszukiwane są odpowiedzi na te i im podobne pytania.

„Skrzydła za dbałość o standardy coachingu” dla Mirosławy Huflejt-Łukasik

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznego IX Coachowiska, nasza mentorka i współzałożycielka Polskiego Instytutu NLP o
raz autorka Szkoły Coachingu i Pracy z Grupami MLC, dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik otrzymała nagrodę „Skrzydła za dbałość o standardy coachingu ”

przyznaną przez całe środowisko polskich coachów – Stowarzyszenie Coachów Polskich (organizator Gali), Izbę Coachingu, ICF (International Coach Federation) i EMCC (European Mentoring and Coaching Council).

A już 28.10 rozpoczynamy kolejną edycję Studium Coachingu MLC.

58 edycja Praktyka NLP już na Ciebie czeka! Zaczynamy 25.11

Zapraszamy na kolejną edycję Praktyka NLP. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
 • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
 • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
 • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
 • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
 • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
 • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
 • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
 • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
 • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów.

Benedykt Peczko – nowy wpis na blogu i wywiad w czasopiśmie Skarb

Zapraszamy do lektury najnowszego wpisu  na Blogu Polskiego Instytutu NLP.

Autor kontynuuje w nim, rozpoczęty w pierwszej części wpisu, wątek psychologii samorealizacji. 
W odniesieniu do koncepcji Maslowa i Frankla, przygląda się znaczeniu potrzeby samorealizacji oraz jej relacji z innymi potrzebami człowieka.

Zachęcamy również do lektury artykułu  To ja narcyz, który ukazał się w czasopiśmie Skarb, wydawanym przez drogerie Rossmann.
W rozmowie z Katarzyną Jaraczewską, Benedykt Peczko opowiada o tym kim jest narcyz, jak wygląda jego funkcjonowanie i jak trudno żyć z przekonanym o swojej doskonałości i wyjątkowości mężczyzną.

Artykuł dostępny jest TUTAJ

Grzegorz Zawiłowski na konferencji Fundacji Etoh

Z przyjemnością informujemy, że nasz coach i trener Grzegorz Zawiłowski wystąpi podczas konferencji „Ostry i przewlekły stres a zdrowie psychiczne” organizowanej przez PARPA we współpracy z Fundacją ETOH. W ramach konferencji, poprowadzi warsztaty pt. „Uważność na tu i teraz w profilaktyce stresu”.
Więcej informacji na temat działalności Fundacji ETOH dostępnych jest na stronie www.etoh.edu.pl.

Polecamy Studium Coachingu MLC – edycja jesień 2017

Polecamy udział w jesiennej edycji Studium Coachingu MLC.

Jednym z niewielu w Polsce kursów, które mogą się pochwalić 10 letnią obecnością na rynku. I niewątpliwie jedynym, w którego kadrze znajdziecie aż 5 akredytowanych przez Izbę Coachingu superwizorów.

A co więcej?

– ponad 200 godzin szkolenia,
– superwizja i mentoring w cenie,
– wsparcie merytoryczne po zakończeniu kursu, a także spotkania w ramach Klubu Coacha MLC,
– nastawienie na rozumienie i zdolność prowadzenia procesu, a zatem skuteczny coaching,
– i wiele, wiele  więcej.

Start już 28.10!

Do 14.09 obowiązuje cena promocyjna: 10 000 PLN (zamiast 14 500 PLN).

Polecamy!

http://coaching.edu.pl/index.php?id=16

Polecamy w Szkole MLC nowe kierunki – praca z grupami i zespołami

Polecamy 4 nowe kierunki studiów oraz kurs trenerski, adresowane do osób zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji w zakresie pracy z zespołami i grupami. Uczestnicy mogą wybrać jedną lub kilka spośród następujących ścieżek edukacji:

STUDIUM COACHINGU ZESPOŁÓW MLC (SCZ MLC)

Zaawansowany program szkoleniowy dla certyfikowanych coachów, którzy chcą się wyspecjalizować w prowadzeniu coachingu dla zespołów.

STUDIUM COACHINGU GRUPOWEGO MLC (SCG MLC)

Zaawansowany program dla certyfikowanych coachów, którzy chcą się wyspecjalizować w prowadzenia coachingu grupowego. Ta forma coachingu wymaga łączenia kompetencji coacha z kompetencjami trenera.

STUDIUM COACHINGU ZESPOŁÓW I GRUP MLC  (SZIG MLC)

Program łączący Studium Coachingu Zespołów MLC i Studium Coachingu Grupowego MLC oraz Treningu Trenerskiego MLC. Osoba kończąca ten kompleksowy program posiada wszechstronne umiejętności, sprawdzone i rozwinięte w praktyce pod superwizją.

STUDIUM TRENERSKIE I DYNAMIKI GRUP MLC (STIDG MLC)

Daje wiedzę i realne kompetencje do prowadzenia grup (w tym szkoleń, prezentacji itp.), rozumienia ich dynamiki oraz wpływania na nią. Przygotowuje do zbierania potrzeb, określania celu szkolenia, projektowania go oraz skutecznego prowadzenia. Jest zaawansowanym szkoleniem z obszaru pracy z grupami, wpływania na procesy grupowe, w tym specyficznie przygotowuje do pracy z grupami szkoleniowymi pod superwizją.

Zajęcia rozpoczynają się już 21.09.2017

Szczegóły sprawdzisz tutaj.